top of page

SAŁATKA ZE STOKROTKĄ I PODAGRYCZNIKIEMKażdy z nas zauważył, że jest coraz cieplej. Więcej pijemy napojów, jemy lżejsze dania. Mamy apetyt na warzywa i owoce. Dlatego polecam sałatki i surówki. Są łatwe w przygotowaniu, szybkie i bardzo smaczne. Cieszą gamą smaków i kolorów.

Dzisiaj polecam sałatkę ze stokrotkami i podagrycznikiem. Jak wiecie kwiaty stokrotki są pikantne w smaku. Podagrycznik natomiast jest bardzo aromatyczny i przypomina troszkę (ale tylko troszkę) lubczyk. Każdy z nas łatwo te rośliny rozpozna.


2 łyżki usiekanych liści podagrycznika, 1 łyżka usiekanego bluszczyku kurdybanka, 1 garść kwiatków (bez łodyżek) stokrotek; 1 garść sparzonych liści pokrzywy, 1 główka kruchej zielonej sałaty, 1 obrana pomarańcza, kilka orzechów włoskich, 2 łyżki zmielonego twarogu oraz kilka kiszonych łodyg podagrycznika.

sos: 2 łyżki oleju, 1,5 łyżki soku z cytryny, 1 łyżeczka majonezu, sól, po szczypcie pieprzu i cukru. Dokładnie wymieszać składniki sosu, lekko schłodzić.


Umytą sałatę i pozostałe rośliny osuszyć. Pomarańczę pokroić na ćwiartki, sałatę porwać na kawałki, wrzucić do salaterki, dodać twaróg, polać sosem, wymieszać z usiekanymi liśćmi dzikich roślin, dodać kwiaty stokrotek i orzechy.


Smacznego !


Comments


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page