top of page
reklama_v1.jpg

W niniejszym dziale znajdą Państwo inspiracje i porady w postaci moich książek i zeszytów tematycznych, których jestem autorką lub współautorką. Dzięki nim dowiedzą się Państwo jak z zebranych produktów wyczarować przepyszne potrawy we współczesnej kuchni, na polu namiotowym, na obozie harcerskim, pokazie historycznym.

Moim celem jest uzmysłowienie Państwu, jak niewiele czasu oraz wysiłku potrzeba, aby dzikie rośliny jadalne wiosną przemienić w zdrowy, odżywczy i smaczny posiłek.

Coraz więcej osób pragnie samowystarczalności. Czerpią przyjemność w spacerach po lasach i łąkach, gdzie zbierają dzikie rośliny jadalne. Zbierają w celach konsumpcyjnych. Zebrane prosto z lasu, łąki dzikie warzywa, owoce, liście, kłącza, kwiaty… kuszą kolorami i zapachami. Pozwalają one przygotować zdrowe i smaczne dania.
Przez cały rok możemy wykorzystywać zioła w kuchni. Te uprawiane i te dziko występujące. Aby cieszyć się pełnią ich aromatu i smaku, należy przestrzegać właściwych terminów zbioru i przygotować zioła do przechowywania w taki sposób, aby zachowały jak najwięcej właściwości.
Najlepszy czas zbioru aromatycznych ziół liściowych przypada na okres tuż przed kwitnieniem. Same kwiaty zbieramy w czasie ich kwitnienia. Zioła nasienne zbieramy tuż przed osiągnięciem dojrzałości. Zioła korzeniowe zbieramy późną jesienią lub wczesną wiosną.


Życzę smacznego !

bottom of page