top of page

Acerca de

WYKŁADY

Beautiful Landscape

1. Jadłospis Leśnych Ludzi

 

" Im więcej masz w głowie tym mniej masz na plecach"

 

Zapraszam na wykład połączony z degustacją potraw z dzikich roślin jadalnych.

Podczas prelekcji zachęcam miłośników lasu, by nie tylko cieszyli się pięknymi widokami, ptasią muzyką, ale również by zasmakowali w dzikich owocach, roślinach i przyprawach.

 

2. Fitoterapia dziecięca

Zapraszam na wykład z ziołolecznictwa dzieci. Organizm dziecka wymaga innego traktowania niż organizm dorosłego człowieka. Również leczenie za pomocą ziół i leków ziołowych ma swoją specyfikę, zgodną z etapami rozwoju dziecka. Przeziębienie u dzieci rozwija się stosunkowo szybko, dlatego gdy zareagujemy już przy pierwszych objawach, możemy uniknąć poważniejszych infekcji wymagających radykalnego leczenia.

3. Zdrowie zaczyna się w kuchni

Zupa to najpopularniejsza postać leku ziołowego czyli wywar lub odwar. Ale czy prawidłowo go przygotowujemy? Zapraszam na spotkanie, gdzie wspólnie porozmawiamy o ziołach, ich prawidłowym zastosowaniu w kuchni. Odpowiem na kilka nurtujących pytań:

- Jak zachować w zupie wszystkie wartości odżywcze ?

- Czy koniecznie trzeba do zupy dodać tłuszcz ? Jeśli tak to jaki ?

- Czy ważna jest kolejność dodawanych składników ?

- Dlaczego natki pietruszki nie dodajemy do wrzątku ?

4. Medycyna domowa - leki wykonane w kuchni

W każdym domu jest apteczka i jest kuchnia. Z melancholią wspominamy zawartość domowej apteczki naszych babć... Te przepyszne syropy na kaszel! cukierki na ból gardła... Pamiętamy nie tylko smak, ale również prawie natychmiastową ulgę! I pomyśleć, że wszystkie domowe lekarstwa wykonane zostały w kuchni... Chce się tego nauczyć?


5. Dzikie rośliny jadalne na co dzień

Dzikie rośliny jadalne powinny być jadane codziennie. Te rośliny na świecie są określane jako super food i to nie bez przyczyny. Zawierają mnóstwo minerałów, witamin, substancji czynnych które idealnie uzupełnią nasz codzienny jadłospis i wesprą nasze zdrowie.


6. Dzikie przyprawy

Od czego zacząć przygodę z dzikimi roślinami? Najlepiej od przypraw! Weźmy taki bluszczyk kurdybanek... idealnie pasuje do zup, bigosów i ziemniaków! Jego aromat sprawia, każda potrawa smakuje przecudownie. I pomyślcie, że Matka Natura podarowała nam wiele tak przesmacznych roślin...


7. Dzikie przetwory
Czy dzikie rośliny jadalne przerabiamy tak jak te uprawiane w ogródku? Jak je pasteryzować? Z czym łączyć? Na te i inne pytania odpowiem na wykładzie. Podzielę się kilkoma trikami i przepisami.

8. Dzikie słodycze

Słodkości z dzikich roślin jadalnych... czy istnieją? Ależ oczywiście! Już w kuchni staropolskiej prym wiodły cukierki z tataraku czy musy z biedrzeńcem anyżem... Na wykładzie podzielę się również przepisami.

9. Mieszanki ziołowe i ich zastosowanie: kulinarne, lecznicze, kosmetyczne.

10. Herbaty fermentowane. Jak zrobić ? Jak pić ?

11. Ziołowe kawy jako smaczny zamiennik kawy oryginalnej.


Miejsce: Maków 96-124, ul. Górska 29, również dojeżdżamy

Inwestycja: 900 zł (+ dojazd)

Czas:3h

bottom of page