top of page

I Regionalny zlot zielarski CENTRUMMaj to przecudowny czas. Wszystko kwitnie, pachnie i oddycha wiosną. Przy współpracy z Mead Ladies, 18-20 maja, miało miejsce duże wydarzenie zielarskie w naszym kochanym Makowie: I Regionalny zlot zielarski CENTRUM. Wszystkich gości przywitał Wójt Gminy Maków: Jerzy Stankiewicz. W kilku słowach opowiedział o ekologicznych rozwiązaniach w gminie i planach jakie w tym kierunku poczynia. Karmiły nas Koła Gospodyń Wiejskich z Makowa, Krężc i Dąbrowic oraz Leśna Łąka z cudowną Ireną Mikulska na czele.

Program był bogaty w warsztaty i prelekcje. Nie zabrakło spacerów botanicznych i czasu wolnego by móc po prostu porozmawiać, odpocząć i chłonąć otaczającą nas przyrodę.

Jakie zagadnienia były poruszane na Zlocie ?

Chcieliśmy ukazać rośliny z różnych stron i chyba nam się udało :) Było o pszczołach (Stowarzyszenie Przyjaciół S.O.S.) i roślinnie.

Kulinarne aspekty roślinne pokazał nam Joachim Jaroszewicz (vege kociołek) i Artur Bokła (wędzenie). Permakulturowe rozwiązania ukazały nam Roberta Czarnecka i Ewa Gołębiewska. O fermentowanych herbatach poopowiadała Katarzyna Mikulska.

Justyna Ossowska oczarowała nas zakwasami i chlebami na nich pieczonymi.

Gosia Ruszkowska i Kaja Nowakowska sprawiły że w leśnej przestrzeni zapachniało kadzidłami roślinnymi a Marika Grzelak ubarwiła nam czas farbowaniem roślinnym. Jak widzicie działo się ! A to nie koniec :) Krzysztof Kalemba ukazał gościom różnorodność roślinną terenów nizinnych a Bartosz Jemioła przybliżył terenową apteczkę roślinną. Tomasz Kozłowski pokazał nam roślinnie i tanecznie Grecję. Oczywiście dla nas najważniejsze było, aby Goście dobrze się u nas bawili ;) Dziękujemy Wam Kochani za obecność !

Tagi:

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page