top of page

X Festiwal Nauki PWSZ w Skierniewicach i my :)


Trzy lata temu, skuszeni przez Anię Traut - Seligę i Anię Litwin (Śp.) zaczęliśmy współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Skierniewicach. Świetnie się przy tym bawiliśmy :) Zaprezentowałyśmy kuchnię słowiańską i laleczki motanki. Gościom festiwalu bardzo się podobało i tak co roku obrazujemy na Festiwalu kulturę naszych przodków. W tym roku mieliśmy zaszczyt być współorganizatorem Festiwalu i wygłosić wykład inauguracyjny pt. Dzikie rośliny jadalne jako smaczne uzupełnienie domowego jadłospisu. Odzew i zainteresowanie temat było ogromne. Dziękujemy !

Teorię sprawdziliśmy w praktyce i tego samego dnia odbyły się warsztaty z dzikich roślin jadalnych, gdzie uczestnicy na spacerze botanicznym zebrali rośliny, z których przygotowaliśmy kluski z pokrzywą oraz doprawiliśmy warzywny kociołek. Na stole oczywiście nie zabrakło ciasta pokrzywowo - czekoladowego, lemoniady pokrzywowej, past i hummusów.


W piątek zapewniałyśmy staropolski poczęstunek na ECONie w Nadleśnictwie Skierniewickim. Cieszy nas ogromnie że smakowało !

W sobotę w naszym lesie odbył się Słowiański Dzień Mamy. Gromadnie wzięła w nim Gromada Zuchowa "Łowcy Przygód" z Hufca Łódź Polesie. Tropiliśmy zwierzęta, rozpoznawaliśmy rośliny i bawiliśmy w gry zespołowe. Były mrówki, motyle i słowiki. Były wiewiórki, wyka ptasia i chabry. Oczywiście nie zabrakło ogniska z kiełbaskami i lemoniadą pokrzywową :) Każda z mam otrzymała prześliczne bukiety z kłosów traw.

W niedzielę na Pikniku Rodzinnym jak co roku motaliśmy Zadanice. Wszystkie piękne i dobre :) A tuż obok można było pod okiem Artura Bokły rozpalić ogień za pomocą dwóch patyków :)

Tagi:

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page